Accolade: Nejmodernější distribuční centrum v Česku dokončeno

Investice do revitalizace dosluhujících nebo chátrajících areálů je specializace Accolade. Na pozemcích s nízkou ekologickou hodnotou se podařilo vytvořit průmyslovou zónu, která se zařadila na úplnou špici v oblasti šetrné a technologické výstavby. Díky navázání na lokální průmyslovou tradici se z města Kojetín stane jedno z center evropské scény on-line nákupů, což přispěje k dalšímu růstu životní úrovně v této oblasti.

Portfolio fondu Accolade se rozrostlo o tento význámný projekt v oblasti šetrné a ekologické výstavby logistických center.

  • první plnohodnotně čtyřpatrová hala v České republice
  • celková rozloha 187 tisíc m2 vs. půdorys 51 tisíc m2
  • výška 27 metrů
  • fotovoltaické panely o výkonu 4MW
  • místo plynu tepelná čerpadla

A to je jen výčet zlomku výhod nových prostorů pro nadnárodní e-commerce společnost Amazon, které se nám nyní podařilo u Kojetína na Přerovsku dotáhnout ke zdárnému konci ve spolupráci s našimi partnery z Panattoni. Tento projekt je pro nás opravdu srdeční záležitostí. Někteří z nás v posledních měsících strávili v Kojetíně více času než doma a pokořili jsme také spoustu “nej”. Od rekordní úvěrové smlouvy, kterou jsme podepsali se třemi předními bankami na financování tohoto projektu až po unikátní šetrný přístup při výstavbě. Místo tisíců kamionů přivezly vlaky ekologicky na stavbu téměř 7 tisíc panelů, jejichž váha přesáhla 80 tisíc tun. Bývalý cukrovar se tak proměnil k nepoznání a právem tak nyní nosí nové distribuční centrum prestižní ekologickou certifikaci BREEAM New Construction na úrovni Excellent.

Zpět na přehled

Nahoru