CB Property Investors má za sebou svou první akvizici

Nedaleko Brna otevře během léta 2022 nový domov pro seniory, který získal finance od fondu CB Property Investors. Dohromady nabídne kapacitu 167 lůžek, které budou kombinací služeb domova se zvláštním režimem a lůžek dlouhodobé zdravotní péče. Domov seniorů v Ivančicích bude provozovat společnost Vinetron podnikatele Petra Váky. Finance do projektu domov seniorů Dobré časy poskytl také slovenský podnikatel Jozef Gima.
CB Property Investors CB Property Investors Detaily fondu

Sehnat důstojné místo pro prožití podzimu života je v Česku stále těžší. Jen v roce 2020 bylo v ČR odmítnuto přes 46 000 žádostí o lůžko a kvůli stárnutí populace hrozí, že situace se bude zhoršovat. I z toho důvodu do tzv. senior housingu čím dál častěji vstupují soukromí investoři. Příkladem může být bratislavský projekt Dúbravská oáza, který získal růstový kapitál skrze investiční platformu Crowdberry.

I fond CB Property Investors vycítil potenciál nemovitosti v Ivančicích a rozhodl se zafinancovat podnikatelský plán Petra Váky, který bude domov provozovat a také řídit.  Další finance poskytl slovenský podnikatel Jozef Gima. Ten se svou společností Biznis Hub dlouhodobě spolupracuje s Crowdberry a společně se chce investicím v této oblasti nadále věnovat.

Dům pro seniory s názvem Dobré časy vznikne v nemovitosti, která byla odkoupena před kolaudací od stavební firmy Přemysla Veselého. Prvních obyvatel by se měl dočkat ještě během letošního léta. Celkem nabídne 77 lůžek pro seniory s vyššími stupně demence a 90 lůžek dlouhodobé zdravotní péče. Budoucí klienti se dočkají také nadstandardních služeb jako hydromasáže, dílny, světelné terapie či kadeřnictví. V budově se bude také nacházet lékařská ambulance.

Zpět na přehled

Nahoru