ČS nemovitostní fond kupuje první dvě fáze PNK Park Sereď na Slovensku

ČS nemovitostní fond, obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny, a.s., kupuje první dvě fáze PNK Park Sereď na Slovensku. Hodnota nové akvizice fondu činí přibližně 835 mil. Kč (30,6 mil. EUR). Fond tak navyšuje počet vlastněných nemovitostí na 19 a rozšiřuje tím sektorovou a regionální diverzifikaci svého prémiového nemovitostního portfolia.

PNK Park Sereď se skládá ze dvou nově postavených prémiových logistických nemovitostí DC31 a DC32 dokončených v červenci 2018. Jejich součástí jsou zejména skladové, výrobní a kancelářské prostory o celkové pronajímatelné ploše 45,1 tisíc m2, které jsou plně obsazeny. Největším nájemcem industriálního parku je polská oděvní společnost LPP S.A., která bude sklady využívat na podporu internetového prodeje a jejíž součástí jsou módní značky Reserved, Cropp, House, Mohito a Sinsay. Druhým nájemcem je německá společnost WEGU, vyrábějící plastové komponenty pro automobilový průmysl.

Akvizice prvních dvou fází PNK Park Sereď zvyšuje regionální a sektorovu diverzifikaci našeho portfolia a snižuje tak riziko na portfoliové úrovni. Zároveň nám tato investice zvyšuje výkonnostní potenciál fondu na dlouhou dobu, a to především díky dlouhému závazku kvalitních nájemců setrvat v tomto prémiovém logistickém projektu“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Nemovitosti se nachází v atraktivní lokalitě regionu jihozápadního Slovenska, který společně s bratislavským regionem soustřeďuje přes 80 % industriálních ploch v zemi. Industriální Park Sereď má výbornou dopravní dostupnost z dálnice D1 a strategickou lokalitu uprostřed důležitého hospodářského prostoru mezi Bratislavou, Trnavou a Nitrou. Obě logistické nemovitosti v Industriálním Parku Sereď vlastní environmentální certifikaci BREEAM.

ČS nemovitostní fond koupil nemovitosti od ruské developerské společnosti PNK Group, která má aktuálně ve svém portfoliu 31 industriálních parků. Svou developerskou a investiční činnost soustřeďuje zejména do Ruské federace, ale vlastní logistické budovy i v severní Americe a Evropě. Industriální Park Sereď postavila v roce 2018 společnost Goldbeck, development budovy provedla PNK Group. Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti CBRE, Wilsons, ASB a OMC.

PNK Park Sereď podtrhuje naší strategii zaměřovat se na prémiové nemovitosti situované ve velmi kvalitních lokalitách. Nová akvizice zvýší podíl fondu v logistickém sektoru, který je poslední dobou mezi investory stále oblíbenější.“ říká Marcel Kolesár, transakční manažer REICO IS ČS.

Akvizicí dvou nemovitostních aktiv v PNK Park Sereď a obou fází Industriálního parku Dubnica v minulém a předminulém roce tak ČS nemovitostní fond zvýšil podíl industriálního sektoru ve svém portfoliu na 6 % a zároveň tak prohloubil svoji sektorovou a regionální diverzifikaci. Součástí portfolia fondu je nyní 19 nemovitostí s celkovou tržní hodnotou téměř 32 miliard korun. Do fondu investovalo ke konci února 2020 přes 85 tisíc podílníků, jeho výnos v roce 2019 dosáhl 4,2 % a za posledních 10 let v průměru cca. 3,1 % ročně.

ČS nemovitostní fond byl založen v únoru 2007 a je nejstarším realitním a zároveň největším českým podílovým fondem. Je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní inflace a výnosem státních dluhopisů. Ve vlastnictví fondu je nyní devět nemovitostí v České republice, sedm na Slovensku a tři v Polsku.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru