Fond Českého Bydlení dokončil akvizici činžovního domu v Praze

Ani na začátku druhého pololetí letošního roku se portfolio Fondu Českého Bydlení nepřestalo rozrůstat. V první polovině září se povedlo úspěšně dokončit další letošní akvizici, na které se intenzivně pracovalo již od jarních měsíců a během celého léta.
Fond Českého Bydlení Fond Českého Bydlení Detaily fondu

Fond Českého Bydlení získal do svého portfolia činžovní dům v lokalitě Praha – Pankrác, ul. Hanusova. Tento tradiční cihlový dům postavený v roce 1929 má čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží. Část pozemku, na kterém dům stojí je nezastavěna a má potenciál k vytvoření parkovacích míst. Dům se nachází ve vyhledávané rezidenční lokalitě s plnou občanskou vybaveností. Dům je v průběžně udržovaném stavu, aktuálně je obsazen pouze částečně a čeká ho rekonstrukce a menší re-development, který povede k vytvoření dalších bytových jednotek, navýšení celkové pronajímatelné plochy a také celkové hodnoty nemovitosti.

Adresa nemovitosti: Hanusova 998/21, 140 00 Praha 4
■ 10 bytů, 1 komerční prostor, skladové prostory a půda
■ 874,3 m2 pronajímatelných ploch + 235,5 m2 půda
■ Kupní cena 62.000.000 CZK

Akvizice tohoto konkrétního bytového domu byla učiněna v souladu s dalším cíli pro letošní rok, konkrétně s rozšířením naší dosavadní investiční strategie. Nemovitost je vzhledem ke své atraktivní poloze, nízké pořizovací ceně (přepočteno na m2 pronajímatelných ploch) a celkovému charakteru vhodné zrekonstruovat, rozdělit na jednotky a ty následně postupně rozprodat. Velký půdní prostor (235,5 m2) navíc dává možnost formou půdní vestavby realizovat další 3 bytové jednotky a významně tak zvýšit hodnotu nemovitosti. Kalkulovaná prodejní cena jednotek je přes 100.000.000 CZK.

Doba realizace tohoto investičního záměru se odhaduje na max. 2 roky a očekávaná celková čistá míra výnosnosti investice pro fond (po odečtení všech souvisejících nákladů) činí přes 20 %.

Je to první pražská akvizice fondu, čímž se fond rozrostl do další perspektivní lokality a dosáhl širší diverzifikace. Koupě činžovního domu ve vyhledávané pražské rezidenční lokalitě je navíc důkazem, že aktuální situace na českém realitním trhu dokáže generovat mimořádně zajímavé investiční příležitosti.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru