Generali Fond realit koupil další nemovitost

Generali Fond realit rozšířil své portfolio o další nemovitost. Fondu se podařilo získat rezidenční budovu v Praze.

Fond v tomto roce uzavřel již druhou akvizici. Portfolio se rozšířilo o rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100% majetkové účasti v nemovitostní společnosti, která má předmětnou nemovitost v majetku.

„Touto akvizicí pokračujeme v naplňování investiční strategie fondu. Rezidenční nemovitosti považujeme za velmi stabilní prvek portfolia, se zajímavým růstovým potenciálem. Vhodnost zvolené strategie nám potvrzuje i aktuální vývoj na trhu, kdy očekáváme zajímavé zhodnocení portfolia ve vlastnictví fondu k 30. 6. 2021,“ řekl Marek Bečička, Head of Product & Real Assets Generali Investments CEE.

Díky této akvizici má fond ve svém majetku již čtyři rezidenční budovy, kdy právě tento typ nemovitostí ve spojení s aktuálním vývojem na trhu nabízí slibný potenciál pro růst hodnoty.

Rezidenční budova je plně pronajata. Nemovitost zahrnuje 899 m2 bytových prostor a 120 m2 představují prostory restaurace. Budova se nachází v klidné ulici v blízkosti důležitých uzlů MHD Karlovo náměstí a I. P. Pavlova. Celkově je budova v dobrém technickém stavu a samotné bytové jednotky, které prošly nedávnou rekonstrukcí, nabízejí svým uživatelům vysoký standard ubytování.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru