Generali Fond realit koupil retailový park v Nových Butovicích

Generali Fond realit rozšířil své portfolio o další nemovitost. Fondu se podařilo získat retailovou jednotku na Praze 5. Prostory v retailovém parku jsou plně pronajaté a slouží několika obchodním firmám, které jsou na českém trhu dobře etablované.
Generali Fond Realit Generali Fond Realit Detaily fondu

Investice představuje již čtvrtou akvizici do Generali Fondu realit. Po třech rezidenčních nemovitostech v Praze se portfolio nově rozrostlo o retailový park v Nových Butovicích v ulici Bucharova. Akvizice byla provedena formou nabytí 100% majetkové účasti ve společnosti RP Bucharova, s.r.o., která má předmětnou nemovitost v majetku.

„Tato akvizice koresponduje s dlouhodobou investiční strategií fondu. Kromě rezidenčních budov se chceme zaměřovat na retailové nemovitosti v oblasti potravin a ostatních základních lidských potřeb. Skladbu portfolia akvizicí více diverzifikujeme, abychom zajistili stabilní růst hodnoty fondu i v turbulentnějších obdobích. Vhodnost zvolené strategie nám potvrzuje i aktuální vývoj na trhu,“ řekl Marek Bečička, Head of Product & Real Assets Generali Investments CEE.

Po úvodních třech nákupech, které vybudovaly stabilní základnu portfolia, se od této akvizice očekává posílení průběžných příjmů, a tím upevnění růstu hodnoty fondu.

Retailový park s 2 659 m2 je 100 % obsazen a zahrnuje supermarket, drogerii, prodejnu chovatelských potřeb, lékárnu a restauraci řetězce rychlého občerstvení. Kotevním nájemníkem je společnost Lidl. Součástí je i parkoviště s možností nabíjení elektromobilů. Budova byla postavena v roce 2018 a je ve výborném technickém stavu.

„Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. V současnosti se zaměřujeme primárně na nemovitosti v Praze, do budoucna ale chceme portfolio rozšířit i do regionů. Základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně mají fondu zajistit především nájmy z vlastněných nemovitostí. Ovšem pro investory je zde navíc potenciál dalšího možného výnosu, a to z růstu tržní hodnoty těchto nemovitostí. Fond nadále pracuje na naplnění své investiční strategie a v brzké budoucnosti plánuje dokončení dalších akvizic,“ dodal Marek Bečička.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený, bez výstupních poplatků.

První budovu Generali Fond realit do svého portfolia zařadil loni v březnu, a to prémiovou rezidenční nemovitost na adrese Kořenského 1, na Praze 5. Druhá nemovitost přibyla v květnu – rekonstruovaný dům v Milíčově ulici na pražském Žižkově. V listopadu portfolio rozšířila historická budova v centru Prahy na adrese Soukenická 1086/6.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru