INVESTIKA realitní fond oznámil letos už druhou zahraniční akvizici

Do portfolia jednoho ze tří největších českých realitních fondů pro retailové investory přibude už druhá zahraniční akvizice.

Po březnové koupi administrativního komplexu Szyperska v atraktivní lokalitě polské Poznaně dnes INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond, oznámil expanzi do dalších dvou velkých polských měst. V Gdaňsku a Vratislavi získá za zhruba 400 milionů korun značková servisní centra pro nákladní vozy a autobusy MAN či Neoplan. „Jde o investici, jež nás oslovila hned z několika důvodů – kromě vynikajících lokalit s přímým napojením na polskou dálniční síť to byly dlouhodobé nájemní smlouvy uzavřené s předním evropským výrobcem nákladních vozidel. Dále oceňujeme také příležitost diverzifikovat naše portfolio o nový typ nemovitosti ze segmentu lehkého průmyslu,“ popisuje portfolio manažer INVESTIKA realitního fondu Václav Kovář.

 Každá z budov o pronajímatelné ploše bezmála 4 000 metrů čtverečních zahrnuje kromě jednopodlažní servisní sekce v přízemí také další dvě podlaží s kancelářemi a skladovacími prostorami...

Zpět na přehled

Nahoru