Moderní výrobní areál společnosti Semecs nově v majetku fondu ZDR Industrial

Fond ZDR Investments Industrial SICAV a.s., nejmladší člen investiční skupiny ZDR Investments, oznamuje svou druhou akvizici. Do svého portfolia zařazuje moderní výrobní areál společnosti Semecs, s.r.o. ve Vráblích na Slovensku. Tento energeticky neutrální závod s pronajímatelnou plochou téměř 9 000 m² a WAULT 12 let je dalším krokem v rozvoji fondu zaměřeného na příměstskou logistiku a lehkou výrobu.
ZDR Investments Industrial Real Estate ZDR Investments Industrial Real Estate Detaily fondu

Díky této akvizici disponuje portfolio fondu ZDR Investments Industrial SICAV a.s. téměř 16 tis. m² pronajímatelné plochy s celkovým WAULT 8,4 let. ZDR Industrial je jediný fond v České republice zaměřený na příměstskou logistiku a lehkou výrobu, který je otevřen široké veřejnosti. Investorům nabízí možnost podílet se na výnosu z atraktivních komerčních nemovitostí již od 200 Kč měsíčně. První nemovitostí ve fondu byl výrobní areál v Komárně, kde provozuje jeden ze svých závodů přední světový dodavatel technologie a inovací pro automobilový průmysl – ZF Slovakia z koncernu ZF.

Společnost Semecs, s.r.o. je významným evropským hráčem v elektrotechnickém průmyslu a výrobcem elektronických desek plošných spojů. S více než 25 lety zkušeností v oblasti vývoje a výroby složitých elektronických řešení si vybudovala pevné postavení na trhu. Na Slovensku působí od roku 1996, což podtrhuje její dlouhodobou stabilitu a odborné know-how. Zákazníci společnosti Semecs působí v sektorech energetiky a čistých technologií, dopravy a e-mobility, konektivity a inteligentního měření, zdravotnických technologií a průmyslových trhů. Závod ve Vráblích patří k nejmodernějším výrobním provozům na Slovensku. Disponuje několika výrobními linkami, které umožňují vyrábět prakticky jakýkoli typ desek s plošnými spoji a reagovat tak i na složité požadavky zákazníků. 

Akvizice výrobního areálu Semecs ve Vráblích je důležitým diverzifikačním krokem pro fond Industrial. Tento moderní a energeticky neutrální závod splňuje vysoké standardy na kvalitu nemovitosti a bonitu nájemce a představuje perspektivní investici, která dlouhodobě podpoří již nadprůměrný výkon dosahovaný fondem. Tato transakce umožní společnosti Semecs další zaměření se na její klíčový cíl, jímž je výroba a vývoj špičkových elektrotechnických produktů. Díky spolupráci s Cushman & Wakefield, kteří tuto transakci zaštiťovali se ze společnosti Semecs a skupiny ZDR Investmets stali ideální obchodní partneři. Skupina ZDR Investmets se stane stabilním pronajímatelem výrobního prostoru a pomůže tímto klíčovým krokem soustředit se výrobnímu závodu na své výrobní aktivity a rozvoj.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru