Nemovitostní fond Trikaya investuje do rezidenční výstavby v Brně

Investiční fond Trikaya má za sebou nejúspěšnější rok své pětileté historie. Manažeři fondu se loni rozhodli rozšířit investiční portfolio o podíl na rozsáhlém rezidenčním projektu Čtvrť Pod Hády v Brně orientovaném na udržitelnost. Tato strategie se ukazuje jako úspěšná. Fond vykazuje za rok 2022 nadprůměrné zhodnocení ve výši 9,06 procenta.
TRIKAYA nemovitostní fond TRIKAYA nemovitostní fond Detaily fondu

Nemovitosti zůstávají vhodnou investiční příležitostí. Ukazuje to i nemovitostní fond Trikaya, který má za sebou rekordní rok. Je velký předpoklad, že i rok 2023 nabídne fond minimálně stejně vysoké zhodnocení jako v rok 2022. Od svého založení dosáhl výnosu 26,5 procenta, průměrné zhodnocení se pohybovalo okolo 6,5 procenta ročně. K zajištění stabilního výnosu se vedení fondu rozhodlo v souladu s investiční strategií v následujících letech do fondu zahrnout i aktiva rezidenčního bydlení. Součástí fondu Trikaya se nově stává výrazná část projektu Čtvrť Pod Hády, který je navržen jako environmentálně udržitelný. Jde o rezidenční projekt stejnojmenné developerské skupiny Trikaya v investiční hodnotě přes 4 miliardy korun. Územní rozhodnutí již bylo vydáno a stavební práce první etapy plánuje developer zahájit ve druhém kvartálu roku 2023.

Zakladatelé nemovitostního investičního fondu plánují investici v projektu Čtvrť Pod Hády v následujících letech postupně zvyšovat. Stavba celého projektu bude trvat déle než šest let, díky čemuž se pro investory stává velmi zajímavou investicí – a to z pohledu ochrany prostředků během různých ekonomických cyklů.

O PROJEKTU ČTVRŤ POD HÁDY

Jedná se o jeden z největších developerských projektů v Brně náležící skupině Trikaya. Nová zelená obytná čtvrť nabídne přes 1000 nových bytů v bytových domech i viladomech ve strategické lokalitě – brněnské čtvrti Maloměřice a Obřany. Projekt bude postaven na moderních technologiích umožňujících udržitelný provoz a úsporné hospodaření s vodou. Je navržený s důrazem na zelená řešení a vzniká v místě zapomenutého brownfieldu, ze kterého přebírá část recyklovatelných materiálů. Stavby budou opatřeny zelenými střechami a fotovoltaickými panely. Nové byty z I. etapy budou připraveny k nastěhování v polovině roku 2025.

O INVESTIČNÍM NEMOVITOSTNÍM FONDU TRIKAYA

Zakladatelem fondu je developer Trikaya s třináctiletou zkušeností na realitním trhu. Strategií fondu je investovat do komerčních a rezidenčních nemovitostí, které realizuje skupina Trikaya. Developerské projekty skupiny jsou navrženy s ohledem na ekonomickou, sociální a environmentální udržitelnost, některé z nich mají i certifikáty BREEAM a LEED. Investoři mohou do projektů investovat prostřednictvím zápůjček, dluhopisů nebo majetkové účasti na společnostech ze skupiny Trikaya. Obhospodařovatelem a administrátorem fondu je investiční společnost CODYA.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru