Společnost Raben rozšířila řady nájemců v Ostrově u Stříbra.

Za necelé čtyři měsíce vybudovala skupina Accolade ve spolupráci s developerem Panattoni novou moderní halu v průmyslovém parku v Ostrově u Stříbra. Novým nájemcem budovy o velikosti 10 000 m2 bude společnost Raben Logistics Czech. Hala bude sloužit ke skladování, třídění a distribuci výrobků. Celková investice do moderního logistického skladu je 300 milionů korun.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

„Poslední měsíce jasně ukázaly, že prostory pro kvalitní logistiku a skladování budou pro udržitelnou budoucnost evropského průmyslu a podnikání klíčové. Bez nich se v každodenním životě prostě neobejdeme. Raben patří mezi naše nejvýznamnější nájemce. Jsme rádi, že si společnost s tímto projektem vybrala Českou republiku a i nadále roste,“ dodal Milan Kratina.

Počátek stavebních prací byl spojen se zavedením přísných karanténních a bezpečnostních opatření v boji s nákazou COVID-19 a zároveň se developer musel vypořádat se zpožděním kvůli archeologickému průzkumu. Díky dobré koordinaci stavby a extrémnímu nasazení všech zúčastněných se nakonec podařilo budovu předat do užívání dle původního plánu.

 „Kdybych nosil klobouk, tak ho teď smeknu. Tým, který na tomto projektu pracoval, odvedl v uplynulých měsících skvělou práci a moc toho nenaspal. Trochu s nadsázkou se dá říct, že jsme stavěli přes Internet a po telefonu, protože kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 zástupci klienta nemohli osobně navštěvovat stavbu. O to víc mě těší, že na výsledném produktu to vůbec není poznat. Hala navíc aspiruje na vysoké hodnocení ekologické certifikace BREEAM v úrovni Excellent,“ řekl generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko Pavel Sovička a dodává: „Před třemi lety jsme vybudovali pro Raben halu na skladování potravin v Hořovicích, jsem rád, že se nám na to podařilo navázat další úspěšnou realizací.“

„V nové hale budeme provozovat cross-dock, který bude sloužit ke skladování, třídění a distribuci výrobků. Jedná se o společný projekt společností Raben Transport a Raben Logistics Czech pro jednoho z našich klientů. Velmi oceňuji, že se Panattoni navzdory obtížným podmínkám podařilo dokončit stavbu na začátku léta, protože hala je pro nás a naše obchodní partnery velmi důležitá,“ říká Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben pro Českou republiku a Slovensko.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru