TESLA Realita nemovitostní fond dokupuje podíly

Nemovitostní fond TESLA Realita v měsíci březnu dokoupil další podíly v již držených akvizicích fondu a posílil tak svou pozici ve společnosti ARE Ruzyně a. s.
ATRIS Realita nemovitostní fond ATRIS Realita nemovitostní fond Detaily fondu

Nemovitostní fond TESLA Realita přinesl na začátku měsíce března svým akcionářům skvělou zprávu. Dokoupil do svého nemovitostního portfolia další výnosový podíl ve společnosti ARE Ruzyně a.s., která vlastní centrum služeb a administrativy Delta Ruzyně v Praze. Díky tomu nyní fond Realita vlastní podíl ve výši 67 % na hlasovacích akciích a 44 % na výnosových akciích. A co ještě víc – v plánu je také další investice do této nemovitostní společnosti, tak aby fond Realita, co nejdříve získal celý 100% podíl ve společnosti.

Co se týče úrokových sazeb, ČNB zatím ponechala základní úrokové sazby na stejné úrovni. To ale pro fond Realita nemá žádný vliv na výnosovost držených nemovitostí, protože fond Realita má dlouhodobě nízké úvěrové zatížení, poslední známá hodnota LTV je na úrovni necelých 3 procentních bodů. Komerční banky ale začaly snižovat úročení úložek a podle prognózy ČNB z 6.2.2023 se také fond brzy dočká postupného snižování úrokových sazeb.

Zpět na přehled

Nahoru