ZDR Investments dál rozšiřuje své portfolio v Rakousku

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments zakoupila další dvě nemovitosti v Rakousku. Jedná se o II. a III. etapu retail parku VORUM Voitsberg, který navazuje na I. etapu, která byla zakoupena v lednu 2021.
ZDR Investments Industrial Real Estate ZDR Investments Industrial Real Estate Detaily fondu
ZDR Investments Public Real Estate ZDR Investments Public Real Estate Detaily fondu
ZDR Investments Real Estate FKI ZDR Investments Real Estate FKI Detaily fondu

Obě nemovitosti v hodnotě přes 300 mil. Kč s nadprůměrnou délkou nájemních smluv (WAULT) 8,4 let se začlenily do portfolia fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Jedná se o supermarket BILLA Plus o rozloze 2 873 m2 a navazující retail park s pronajímatelnou plochou 3 022 m2. Ke stávajícím nájemcům jako je C&A, Fussl, Kik nebo TEDi, se nově přidávají například DM drogerie, PEPCO, PAGRO DISKONT nebo Fressnapf.

Celková pronajímatelná plocha projektu VORUM Voitsberg se díky akvizici rozšíří na 12 783 m2.

Skupina ZDR Investments tímto nákupem posiluje svou pozici v Rakousku, kde vlastní již šest nemovitostí o celkové hodnotě 1,9 mld. Kč.

Novou akvizicí supermarketu BILLA Plus v XL formátu opět rozšiřujeme tu nejkonzervativnější část nemovitostního portfolia. Celkem tvoří prodejny potravin 39 % pronajímatelných ploch našich nemovitostí,” komentuje Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Projekt VORUM Voitsberg byl postaven na pozemku bývalé hnědouhelné elektrárny, která v minulosti oddělovala města Voitsberg a Bärnbach. Díky své dostupnosti a atraktivním nájemcům se VORUM v okresním městě Voitsberg v rakouské spolkové zemi Štýrsko, rychle stalo centrální nákupní zónou.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru