ZDR Investments investuje přes půl miliardy korun v Hradci Králové

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments zakoupila od sesterské developerské skupiny Traxial kompletně zrevitalizovaný areál obchodního centra Kukleny v Hradci Králové.
ZDR Investments Real Estate FKI ZDR Investments Real Estate FKI Detaily fondu

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments zakoupila do portfolia fondu ZDR Investments Real Estate FKI areál obchodního centra.

Na pronajímatelné ploše přesahující 13 tis. m² se nachází prodejny více než 20 nájemců. Mezi ty největší patří hypermarket Albert o velikosti 5.100 m². Potravinářský řetězec zde v rámci rekonstrukce implementoval svůj nový koncept tržnice včetně moderního chladícího vybavení a elektronických cenovek. Díky všem inovacím a novému vybavení ušetří obchod více než třetinu energií.

Mezi další významné nájemce patří diskontní řetězce TEDi, KiK, Pepco, lékárna BENU, drogerie Teta nebo řetězec s výbavou pro domácnost JYSK a výdejna IKEA. Součástí obchodního centra je také food court a dětský zábavní park Tongo.

Nemovitost je umístěna v okrajové čtvrti Hradce Králové Kukleny, navštěvují ji hlavně zákazníci z okolních vesnic a příměstských částí, ale i lidé z druhé části města, protože jim vyhovuje velké parkoviště. Projekt revitalizace byl realizován v původním areálu obchodního centra z roku 2001 na pozemku o velikosti 48 tis. m². Vzhledem k velkému zájmu dalších potencionálních nájemců připravuje developerská společnost Traxial výstavbu druhé navazující etapy retail parku.

Ryze česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments investuje finanční prostředky svých zakladatelů a dalších investorů získaných z úpisů investičních akcií zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Nemovitostní fondy ZDR Investments disponují licencemi České národní banky. Nemovitosti nabývané fondy ZDR Investments jsou situovány na území České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a Chorvatska a téměř plně obsazeny nájemci. K více než 190 nájemcům z řad renomovaných nadnárodních, ale i českých řetězců, patří německé skupiny ALDI, REWE a Tengelmann, nizozemské skupiny Ahold a Action, britské TESCO nebo dánský JYSK. Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje 60 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 252 tis. m² v hodnotě 11,1 mld. Kč. Za rok 2021 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. +8,38 %. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 dosáhl celkový výkon +46,45 %. Fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl za rok 2021 zhodnocení +6,69 % a od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši +24,31 %.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru