ZDR investments zařazuje do portfolia další prodejnu dánské společnosti JYSK

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments dokončila akvizici prodejny JYSK ve Vrchlabí. Tato transakce rozšiřuje portfolio fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. na 42 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou více než 240 tis. m² a hodnotou portfolia téměř 11 mld. Kč.
ZDR Investments Real Estate FKI ZDR Investments Real Estate FKI Detaily fondu

Společnost JYSK je významným nájemcem skupiny ZDR Investments. Po této akvizici je v jejím portfoliu celkem 14 prodejen JYSK, které jsou zastoupeny v 5 zemích, kde ZDR působí. JYSK, spolu s prodejnami potravin a diskontními obchody, představuje stabilní segment portfolia, který se navíc vyznačuje dlouhými nájemními smlouvami. Průměrná vážená doba do konce platnosti nájemních smluv (WAULT) činí za celé portfolio prodejen JYSK 8,2 let.

Od začátku letošního roku se jedná již o 5. akvizici, která směřuje do fondu pro kvalifikované investory. Stejně jako ty předešlé i tato akvizice potvrzuje záměr investovat do stabilních a dlouhodobě pronajatých komerčních nemovitostí. Řetězec JYSK dosahuje s téměř 17 tis. m² pronajaté plochy podílu téměř 5 % na celkové pronajímatelné ploše mezinárodního portfolia skupiny ZDR.

Dánská společnost JYSK, založená v roce 1979, je s více než 3 300 obchody ve 48 zemích světa a 31 000 zaměstnanci jednou z předních světových společností v oblasti maloobchodního prodeje nábytku a bytových doplňků. Za fiskální rok 2023 vykázal JYSK rekordní tržby ve výši 5,4 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 6,3 %. Firma se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější zaměstnavatele v Evropě a pyšní se nadstandardní ziskovou marží 10 %.

Zpět na přehled

Nahoru