O nás

Portál Nemovitostní-fondy.cz

Portál Nemovitostní-fondy.cz provozuje společnost FINEZ Investment Management. Již 17 let úspěšně pomáháme našim klientům zhodnocovat peníze. Naším hlavním cílem je chránit úspory našich klientů před inflací, proto klademe důraz na investice, které mají reálnou užitnou hodnotu a generují stabilní výnosy.

Proto také na rozdíl od mnohých bankéřů a finančních poradců nepovažujme nemovitosti za pouhé „alternativní investice“, jakýsi doplněk portfolia, ale díváme se na nemovitosti jako na jeden ze základních pilířů každého investičního portfolia.

Do nemovitostních fondů s klienty investujeme přes 10 let. Tehdy jsme vybírali ze třech nemovitostních fondů, to bylo poměrně snadné. Dnes už tu máme tři desítky klasických nemovitostních fondů, které spravují a pronajímají nemovitosti, a vedle toho ještě řadu developerských fondů. Zaplať pán Bůh za to, protože konkurence na trhu je vždycky prospěšná, nutí účastníky trhu být v něčem lepší než ostatní. To pomáhá kultivovat celý trh. Nicméně pro veřejnost je čím dál složitější se v té nabídce orientovat.

My se analyzováním různých investičních příležitostí zabýváme velmi detailně a každoročně jsme publikovali i podrobné srovnání nemovitostních fondů v ČR. To mělo vždy velké ohlasy mezi finančníky i veřejností. A tak se zrodila myšlenka, připravit jakýsi online katalog nemovitostních fondů v České republice, kde na jednom místě dohledáte všechny důležité informace… a především i ty, které mnohé fondy běžně nikde nezveřejňují. Kde se každý bude moci podívat, jak si který fond stojí v porovnání s ostatními, a to nejen z pohledu historických výnosů, ale také podle mnoha dalších kritérií.

Pro každého může být vhodný jiný nemovitostní fond

Nechceme nikdy říkat: „Tenhle fond je dobrý a tamten špatný.“ To je vždy velmi subjektivní pohled na věc. Každý nemovitostní fond má svá specifika. A z druhé strany každý investor se může nacházet v trochu jiné situaci a mít jiné preference (jiný kapitál k investici, jiný časový horizont, jiné očekávání z pohledu výnos/riziko, jiné požadavky na likviditu…) Takže pro každého může být vhodný jiný nemovitostní fond.

Můžeme se s vámi ale podělit o podrobné informace k jednotlivým fondům a dát vám určitý návod, jak se v nabídce nemovitostních fondů orientovat, v čem se liší a co také ve finále ovlivňuje jejich výnosnost.

Co nabízíme?

Privátní investiční poradenství

Naším hlavním byznysem je péče o naše dlouhodobé privátní a institucionální klienty, kterým pomáháme spravovat jejich investice (min. od 10 mil. Kč). Jako odměnu si pak účtujeme 10 % ze zisku + DPH. Jinak naši klienti neplatí žádné další poplatky. Pokud byste chtěli také sestavit a spravovat individuální portfolio investic, neváhejte nás kontaktovat.

Zprostředkování investic + bezplatná konzultace

Ovšem pokud si spravujete investice sami, nemusíte vůbec být klientem našeho privátního poradenství. Máte-li zájem investovat do konkrétního fondu či více fondů, rádi Vám pomůžeme investici realizovat a dojednáme Vám i tak mimořádně výhodné podmínky.

Ačkoliv většina nemovitostních fondů si standardně účtuje vstupní poplatek 3 % a některé až 5 %, přes nás aplikujeme investorům při investici do jakéhokoliv investičního fondu vstupní poplatek max. 1 %.

  • při investici 1-5 mil. Kč/fond – vstupní poplatek 1 %
  • při investici od 5 mil. Kč/fond – vstupní poplatek 0 %

Pakliže si nejste jistí výběrem fondu, nabízíme Vám také bezplatnou konzultaci. Neváhejte nás kontaktovat.

Srovnání nemovitostních fondů

Zorientujte se v nabídce nemovitostních fondů v ČR

Přehled nemovitostních fondů

Jak se orientovat

Jak se orientovat

V čem se jednotlivé nemovitostní fondy liší?
Proč mají některé vyšší výnosy než jiné?
Jak se orientovat
Výhody investic

Výhody investic

Proč investovat do nemovitostního fondu?
Jaké jsou jeho výhody?
Zjistit více
Nahoru