Fond TRIKAYA vyřazen z přehledu nemovitostních fondů

TRIKAYA nemovitostní fond jsme navzdory jeho názvu přeřadili mezi developerské fondy, neboť v majetku nemá jedinou výnosovou nemovitost.

Ačkoliv TRIKAYA nemovitostní fond užívá v názvu spojení "nemovitostní fond", fakticky najdeme v majetku tohoto fondu pouze dluhopisy a zápůjčky za developerskou skupinou TRIKAYA. Podle původního záměru měly být do fondu postupně vkládány hotové výnosové projekty generující nájem. K tomu však ani po pěti letech existence fondu nedošlo. Fond nadále slouží jako účelový nástroj na získávání kapitálu pro developerské projekty skupiny Trikaya. Nevydělává na nájmu, ale na úrocích od mateřské skupiny TRIKAYA.

Na tom není nic špatného. Díky pravidelnému cashflow z úroků vykazuje fond stabilní výnosy. Ovšem riziko takové investice neodpovídá riziku nemovitostních fondů, nýbrž kreditnímu riziku dluhopisů skupiny TRIKAYA. Nejedná se o majetkovou investici, ale dluhovou. Se zaměřením na development.

Proto jsme se rozhodli TRIKAYA nemovitostní fond vyřadit z přehledu nemovitostních fondů na portále Nemovitostní-fondy.cz.

Nově najdete profil fondu TRIKAYA pouze na sesterském portále FKI-fondy.cz mezi fondy zaměřenými na development. Zde odkaz na profil fondu: https://www.fki-fondy.cz/fondy/trikaya-nemovitostni-fond/

Developerská skupina TRIKAYA dělá velmi zajímavé projekty. Například se podílela na revitalizaci obchodního centra Futurum v Brně, nebo na výstavbě čtvrti Pod Hády. Má naše sympatie. Ale fond TRIKAYA nebudeme nadále prezentovat jako nemovitostní fond, kterým fakticky není. Budeme ho prezentovat jako developerský fond.

Zpět na přehled

Nahoru