ACCOLADE dokončila svůj první park v Nizozemsku

Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do prémiových průmyslových a logistických parků, dokončila svůj první areál v Nizozemsku. Nájemcem jedné z celkem dvou hal se stala americká firma CooperSurgical zabývající se vývojem v oblasti reprodukční medicíny, druhou obsadil světový logistický lídr GXO. Nizozemsko je pro Accolade již celkem pátým zahraničním trhem, kde v současnosti působí.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Průmyslový park Roermond se nachází blízko německých hranic na dosah industriálních a obchodních center v Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem. Město Venlo je zároveň považováno za vstupní bránu do mezinárodních přístavů Rotterdam a Antverpy. 

Park se nachází v Roermondu, který leží nedaleko stotisícového města Venlo. Součástí parku, který vyrostl na místě bývalé továrny na výrobu štěrku, jsou dvě haly o celkové rozloze 43 tisíc metrů čtverečních. Hodnota objektů bez zohlednění vnitřních úprav a vybavení přesahuje 1,3 miliardy korun. Tento region v Nizemsku je považován za jednu z nejdůležitějších oblastí pro zásobování jak Nizozemska, tak západní Evropy, a to hlavně díky skvělé dopravní dostupnosti a samozřejmě také bohaté průmyslové tradici. 

Jedna z budov o rozloze 18 tisící metrů čtverečních je novým působištěm americké společnosti CooperSurgical, která se zabývá vývojem v oblasti reprodukční medicíny. CooperSurgical, který je již více než 30 let průkopníkem v nových technologií, které mění způsob péče o ženy a děti. Konkrétně stojí v čele dodávek inovativních technologií asistované reprodukce a geonomických řešení, která zlepšují práci odborníků na umělé oplodnění. V současné době nabízí více než 600 klinicky relevantních zdravotnických prostředků pro poskytovatele zdravotní péče o ženy, včetně možností testování a léčby. Společnost bude halu využívat jako distribuční centrum pro regiony Evropy, Blízkého východu a asijsko-pacifického regionu.

Druhý objekt s rozlohou 25 tisíc metrů čtverečních si v parku pronajala společnost GXO, největší světový poskytovatel smluvních logistických služeb. I tato hala, která byla postavena na klíč potřeb nájemci, je již předána a bude sloužit jako distribuční centrum pro renomovaný internetový obchod s módou. Ještě letos plánuje GXO do haly zavést řadu inovativních automatizačních prvků, které zefektivní veškeré procesy od příjmu zboží, jeho kompletaci, až po expedici a zároveň vrácení i reklamaci objednávek.

Nizozemský logistický areál Roermond bude podobně jako veškeré parky v portfoliu Accolade aspirovat na vysoké skóre certifikace udržitelnosti BREEAM. Šetrný přístup byl zvolen již během stavby, kdy se používaly pouze prefabrikované stavební prvky, a to tak, aby se minimalizovalo množství odpadu vznikajícího na staveništi – 80 % vzniklého odpadu tak bylo možné zpracovat a recyklovat. 

Dále se v parku počítá s instalací fotovoltaických panelů na střechy budov s tím, že vyrobenou elektrickou energii budou moci využívat nájemci pro své potřeby. Součástí komplexu budou také nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola, parkoviště pro jízdní kola a zelené plochy, které zvýší ekologickou hodnotu parku a podpoří místní biologickou rozmanitost.

Nizozemsko pro Accolade představuje po Slovensku, Polsku, Španělsku a Německu již pátý zahraniční trh, na němž působí. Touto expanzí společnost posílila své aktivity v západní Evropě. Skupina má na dalším rozšiřování svých aktivit na nizozemském trhu zájem a mapuje proto akviziční příležitosti.

Zpět na přehled

Nahoru