Fond CB Property Investors získal průmyslový park v Liberci

Realitní fond CB Property Investors ze skupiny Crowdberry odkoupil podíl na průmyslovém areálu v Liberci. Akvizice Industrial Parku Liberec přišla v době, kdy se majitel areálu rozhodl, na základě zvyšující se ceny materiálu a stavebních prací, přizvat strategického partnera, který mu pomůže park zafinancovat a dokončit. Fond CB Property Investors využije část financování na splacení závazků a plánuje areál dokončit tak, aby se všichni nájemci mohli během třetího kvartálu letošního roku nastěhovat do nových prostor.
CB Property Investors CB Property Investors Detaily fondu

Crowdberry investuje do průmyslového parku v Liberci, kdy celková hodnota transakce přesáhla 1 miliardu korun a v areálu najde práci až 1 000 lidí.

  • Majoritním investorem Industrial Park Liberec se stal realitní fond ze skupiny Crowdberry – CB Property Investors
  • Po dokončení areálu bude fond CB Property Investors spravovat aktiva v celkové výši okolo 1,8 miliardy Kč
  • Dokončení projektu nový majitel plánuje během třetího kvartálu letošního roku a celkem bude v areálu pracovat až 1 000 lidí
  • Akvizice areálu o celkové rozloze téměř 39 tisíc m2 je v souladu se strategií fondu CB Property Investors, který se aktivně zajímá o nemovitosti, u kterých je potenciál dodatečnými investicemi zvýšit jejich hodnotu
  • Hlavním uživatelem industriálního parku bude společnost ze skupiny Ultra Clean Holdings (UCT), která je obchodovaná na americké burze NASDAQ

Nemovitost s potenciálem a přidanou hodnotou pro investory

Výstavba projektu začala v roce 2021. Původní vlastník v průběhu roku 2022 hledal strategického partnera a nové financování. Výborná poloha a podepsané dlouhodobé nájemní smlouvy se stabilními společnostmi jsou jedním z hlavních faktorů, proč se fond CB Property Investors pro tuto akvizici rozhodl. Finance poskytl kromě fondu CB Property Investors i privátny investor fondu a společně s původním vlastníkem zajistili financování projektu u Unicredit Bank.

Akvizice umožní vznik pracovních míst a příliv technologických firem

UCT Fluid Delivery Solutions je předním výrobcem plastových modulů pro výrobu čipů, mikročipů a sim karet. V areálu, který nově ponese název CBPI Park Liberec, si bude pronajímat více než polovinu pronajímatelné plochy. Expanze společnosti je nevyhnutelná. Díky svému zaměření má totiž v současné době přebytek poptávky a výrobní kapacity nestíhají. Společnost do nového areálu přesune výrobu ze současných dvou míst zároveň se zhruba 600 zaměstnanci a má rovněž v plánu nábor nových zaměstnanců. Také další nájemci – Cattron či Wassa – přispějí ke vzniku nových pracovních míst. Celkem by v areálu mělo najít práci až 1 000 lidí.

Generální ředitel UCT Fluid Delivery Solutions Martin Pavlata transakci komentoval takto: „Dokončení akvizice projektu Industrial Park Liberec fondem Crowdberry jednoznačně vítáme. Spolupráce s týmem nového investora začala před několika měsíci, oceňujeme hlavně profesionální přístup a odbornost. Pro společnost UCT bude nový výrobní areál zázemím pro plánovaný růst, základem pro další navýšení počtu zaměstnanců v odvětví, které je a pravděpodobně dále bude jedním z nejdynamičtějších oborů budoucnosti.

Úspěšný fond CB Property Investors poráží inflaci a expanduje

Fond CB Property Investors, který je součástí skupiny Crowdberry, se od svého vzniku v roce 2021 zaměřuje na akvizice nemovitostí, které nabízejí prostor pro další investice – a díky tomu potenciál zajímavého zhodnocení. Akvizice areálu o celkové rozloze téměř 39 tisíc m2 je zcela v souladu se strategií fondu, který aktuálně obhospodařuje portfolio v celkové hodnotě 1,3 miliardy českých korun. Jen v první polovině minulého roku fond vygeneroval investorům zhodnocení 13 procent a byl tak premiantem mezi realitními fondy.

Jan Rovný, head of Investments & Transactions fondu CB Property Investors, k akvizici dodal následující: „Akvizice areálu s hodnotou zhruba 1,5 miliardy korun po dokončení je pro náš fond velký krok kupředu. Věříme, že tato akvizice přinese našim investorům vysoké zhodnocení a nám umožní pracovat na dalších příležitostech tak, abychom postavili silné portfolio nemovitostí. Zároveň pomáhá stabilním společnostem v růstu a v tvorbě pracovních míst v technologickém průmyslu, což bylo významné kritérium našeho výběru. Transakce by však nebyla možná bez našich investorů, financování od Unicredit Bank a také dalších partnerů, za což jsme velmi vděční.

CB Property Investors plánuje areál vlastnit dlouhodobě; poslední hala by měla být dokončena v létě tohoto roku. Celkem zde bude k dispozici téměř 30 tisíc m2 výrobních prostor a 9 tisíc m2 kancelářských prostor ve třech halách.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru