Fond ZDR Investments kupuje retail park v chorvatské Rijece v hodnotě 1 miliardy korun

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments posiluje svou pozici v Chorvatsku nákupem retail parku Galerie Bakar v hodnotě více než 40 milionů eur. Touto akvizicí rozšiřuje portfolio fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV na 39 nemovitostí a zároveň překračuje hranici 10 miliard korun hodnoty celkového portfolia tohoto fondu.
ZDR Investments Real Estate FKI ZDR Investments Real Estate FKI Detaily fondu

S pronajímatelnou plochou 30 579 m² a 550 parkovacími místy je Galerie Bakar největším retail parkem v oblasti Rijeky, sousedních ostrovů a oblasti Gorski Kotar. V dubnu 2023 dokončené a slavnostně otevřené centrum je snadno dostupné a nachází se v rychle se rozvíjející komerční zóně Kukuljanovo. Původní regionální brown field se v posledních letech postupně rozrůstá ve strategické industriální a komerční centrum, které má postupně vytvořit celkem 10 tisíc nových pracovních míst. Díky Galerii Bakar nyní do zóny přibylo 350 pracovních míst.

Galerie Bakar, která je vybudována podle nejnovějších standardů, nabízí v právě otevřené první etapě prostor pro 15 nájemců. V typickém konceptu retail parku má každý nájemce přímý samostatný vchod z rozlehlého parkoviště. K hlavním nájemcům patří mezinárodní potravinářský koncern Interspar, Harvey Norman, JYSK, Tedi, Bipa, Müller, Deichmann, Takko, ZOO City a Hervis.

Projekt byl vybudován rakouskou developerskou skupinou MID-Bau na pozemku o celkové velikosti téměř 70 tisíc metrů čtverečních. V roce 2024 bude dobudována druhá etapa retail parku, ve které vznikne dalších 11 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Po dokončení a otevření se i druhá etapa stane součástí nemovitostního portfolia ZDR.

Roman Latuske, partner skupiny ZDR, k akvizici dodává: „Tato akvizice posiluje naši pozici na území Chorvatska a přináší do našeho portfolia další velkou nemovitost s vysokou výnosností investovaného kapitálu. Podíl zahraničních nemovitostí (tj. Rakousko, Německo, Chorvatsko a Slovensko) našeho fondu pro kvalifikované investory touto akvizicí přesáhl 50 %."

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru