Nemovitostní fond Trigea koupil obchodní centrum Arkády Pankrác

Nemovitostní fond Trigea získal na pražském Pankráci výjimečnou nemovitost v podobě prémiového obchodního centra Arkády Pankrác. Historicky se jedná o vůbec největší transakci uskutečněnou tuzemskými retailovými fondy v ČR, jejíž výše překonala 6 miliard Kč.

Fond Trigea dlouhodobě usiluje o posílení v oblasti retailu, proto je nákup tohoto centra v souladu s jeho dlouhodobou obchodní strategií.

Velká tuzemská obchodní centra, jako jsou například Westfield Chodov, Arkády Pankrác nebo Nový Smíchov, se na trhu obchodují velice zřídka a téměř výlučně bývají vlastněny zahraničním kapitálem. Od roku 2000 se u nás uskutečnily pouze tři transakce prémiových nákupních center, jednalo se o Palladium, OC Letňany a Olympia Brno. Akvizice Arkád je tak důkazem, že tuzemský kapitál už dnes hraje a do budoucna bude hrát čím dál důležitější roli. Nákup je skvělou zprávou pro celý trh a management fondu věří, že v dohledné době budou následovat další podobné transakce financované domácím kapitálem.

Arkády Pankrác: Prémiové obchodní centrum v Praze

Obchodní centrum Arkády Pankrác je rozsáhlý obchodní park, který zahrnuje tři podlaží s mnoha obchody o celkové ploše více než 38 tisíc m2. Vzhledem ke své strategické poloze na stanici metra C patří Arkády Pankrác k jedněm z nejnavštěvovanějších obchodních center v Praze. V roce 2029 se zde plánuje otevřít stanice nové trasy metra D, která propojí tuto oblast s lokalitou Písnice. Otevření nové trasy metra výrazně rozšíří spádovou oblast centra a dlouhodobě přivede na místo více zákazníků.

Fondu Trigea se v roce 2023 dařilo

Nákup obchodní centra Arkády je skvělou zprávou pro investory nemovitostního fondu Trigea, který má za sebou úspěšný rok. Loni do jeho portfolia přibyly dvě rozsáhlé nemovitosti v Polsku. Investorům tak připsala Trigea výnos 7,12 %, v tomto roce fond počítá se zhodnocením 7–8 %. V současnosti spravuje investorům kapitál ve výši 8 miliard korun. Nemovitostní fond Trigea patří do finanční skupiny Partners.

Zpět na přehled

Nahoru