První nemovitost v majetku fondu ZDR Industrial

ZDR Investments uzavírá rok 2022 akvizicí nemovitosti na Slovensku za téměř 150 mil. Kč. Industrial Komárno je tak vůbec prvním objektem v novém fondu ZDR Industrial, který společnost spustila v polovině září. Upisovacího období investičních akcií, které běželo do 15. 12. 2022, využilo na 200 investorů.
ZDR Investments Industrial Real Estate ZDR Investments Industrial Real Estate Detaily fondu

V průmyslovém areálu s celkovou pronajímatelnou plochou 6 799 m² je nájemcem společnost ZF Slovakia a. s., ze skupiny ZF. Koncern ZF je původem německá technologická společnost poskytující inteligentní systémy pro automobilový průmysl. Provozuje 188 výrobních závodů v 31 zemích světa.

Na Slovensku patří k největším zaměstnavatelům a dodavatelům automobilového průmyslu. Závod Komárno se specializuje na montáž spojek pro osobní automobily a zaměstnává více než 100 pracovníků. Výrobní areál byl v roce 2017, dle požadavků ZF Slovakia a. s., kompletně zrekonstruován a nyní se připravuje výstavba další průmyslové haly s výměrou 5 000 m².

Fond ZDR Industrial je třetím fondem skupiny. Jedná se o fond kolektivního investování otevřený pro širokou veřejnost s nízkým počátečním vkladem. Jeho prostřednictvím mohou zájemci investovat do příměstské logistiky a výroby na území Česka a Slovenska.

„Velmi nás těší, že i navzdory nepříznivé ekonomické situaci se nám během tří měsíců podařilo od investorů vybrat kapitál v dostatečné výši umožňující realizaci této první akvizice. Ani u nového fondu Industrial neuhýbáme ze strategie, která se nám osvědčila u prvních dvou fondů zaměřených na retail parky. I zde platí, že si vybíráme nemovitosti s bonitními nájemci ze zavedených sektorů s dlouhodobými nájemními smlouvami. Důležitým faktorem je pro nás i umístění nemovitosti. Soustředíme se hlavně na příměstský industriál, na objekty menší rozlohy do 15 000 m²,” komentuje strategii nového fondu Radek Hladký, jeden z partnerů skupiny ZDR Investments.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru