Skupina ZDR Investments úspěšně prodává kancelářskou budovu NORDICA

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments oznamuje úspěšný prodej administrativní budovy NORDICA OFFICE. Tento strategický krok je v souladu se záměrem společnosti ZDR Investments dále posílit její hlavní segment, portfolio regionálních retail parků a prodejen potravin.
ZDR Investments Real Estate FKI ZDR Investments Real Estate FKI Detaily fondu

Prodávajícím je nemovitostní fond pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Kupujícím je skupina RT TORAX, významný hráč v oblasti kancelářských prostor v severomoravské metropoli a vlastník dalšího administrativního komplexu Nová Karolina.

S pronajímatelnou plochou téměř 12 tis. m² a 139 parkovacími místy patří NORDICA OFFICE k nejvýznamnějším administrativním komplexům v Ostravě. NORDICA OFFICE, finalista soutěže Stavba roku 2009, získala jako první administrativní centrum v ČR certifikaci GREEN BUILDING od evropské komise za úsporu energie o 30 % vyšší, než stanovují české normy.

Skupina ZDR Investments se rozhodla opustit segment kancelářských prostor a plně se věnovat svému hlavnímu businessu, což jsou regionální retail parky a prodejny potravin. Budova NORDICA byla prodána do rukou skupiny RT Torax, která svým know-how a zkušenostmi Ostravského realitního trhu přispěje k dalšímu rozvoji této nemovitosti. Nemovitost skupině ZDR v počátku budování prvního nemovitostního fondu pomohla získat relevantní velikost a po celou dobu vlastnictví přispěla k významnému zhodnocení investovaných prostředků. Realizace transakce v této velikosti v současné době také potvrzuje konzervativní a správné ocenění portfolia nemovitostních fondů v portfoliu skupiny ZDR.

Zpět na přehled

Nahoru