Trigea znovu nakupovala ve Vratislavi, tentokrát šla do logistiky

Nemovitostní fond Trigea znovu po pár měsících nakupoval v Polsku. Nově se portfolio fondu rozrostlo o City Logistics Wrocław II.
Trigea nemovitostní fond Trigea nemovitostní fond Detaily fondu

City Logistics Wrocław II je městský logistický park vyvinutý a spravovaný společností Panattoni. V září loňského roku si už Trigea pořídila logistický areál v Gdyni. I mladší „sestřička“ vyniká velkorysou rozlohou 38.388 čtverečních metrů. Ve Wroclavi (česky Vratislavi) ještě Trigea vlastní administrativní budovu MidPoint 71.

Po akvizici parku Panattoni v Gdyni byla Wroclaw logickým krokem k rozšíření naší přítomnosti v městské logistice. Pevně věříme, že tento typ aktiv pomůže dlouhodobě vytvářet významnou hodnotu pro naše akcionáře,“ řekl Tomáš Trčka, předseda představenstva nemovitostního fondu Trigea.

Polsko je oblíbenou destinací investorů z řad nemovitostních fondů. Místní ekonomika je tou největší ve střední Evropě a šestou největší v rámci EU. Polská ekonomika se koncem minulého roku vrátila k růstu, čímž se vyhnula technické recesi. Našemu nejbližšímu severnímu sousedovi se i daří držet nízkou míru nezaměstnanosti, která je druhá nejnižší v EU.

Polsko se netají ambicí stát se klíčovým infrastrukturním a logistickým uzlem regionu střední a východní Evropy. Svou ambici podporuje konkrétními investicemi a výsledkem je dynamické prostředí s množstvím příležitostí.

O budově: "City Logistics Wrocław II je dalším vynikajícím logistickým zařízením v hlavních městech Polska. Distribuční park zahrnuje dvě skladové budovy třídy A o celkové ploše více než 38 000 m2. City Logistics Wrocław II je 100% pronajatá a průměrná délka uzavřených nájemních smluv je 4,2 roku. Aktivum se vyznačuje energeticky úspornými a ekologickými řešeními v souladu s požadavky certifikace BREEAM „Very Good"."

Trigea má za sebou velice pozitivní rok 2022, našim investorům jsme připsali zhodnocení 6,4% a i v roce 2023 očekáváme zhodnocení 5-7%.

Zpět na přehled

Nahoru