ZDR Investments investuje 600 mil. Kč do slovinských retail parků

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments završila šest let od svého vzniku expanzí na šestý evropský trh. Po České republice, Slovensku, Německu, Rakousku a Chorvatsku je další destinací Slovinsko. Nákupem 3 slovinských retail parků skupina ZDR rozšiřuje počet vlastněných nemovitostí na 66 a dál posiluje geografickou diverzifikaci portfolia.
ZDR Investments Real Estate FKI ZDR Investments Real Estate FKI Detaily fondu

S 2,1 milionu obyvatel se Slovinsko řadí mezi menší země Evropské unie. Z hlediska HDP na obyvatele se ale drží v první polovině evropské sedmadvacítky a mezi státy, které do EU přistoupily po roce 2000, se řadí dokonce k nejsilnějším. Po krizovém období, které představovala (stejně jako pro trhy na celém světě) epidemie Covid, Slovinsko vykazovalo nebývale silné růstové tempo – 8,1 %. To byl rekord v historii země a jeden z nejlepších výsledků v rámci Evropy.

Všechny tři retail parky doplnily portfolio fondu kvalifikovaných investorů, které aktuálně činí 41 nemovitostí se souhrnnou hodnotnou téměř 11 miliard korun a obsazeností 99,9 %. Na financování akvizice se částečně podílí Raiffeisen Landesbanak Kärten.

Skupina ZDR Investments po slovinské akvizici se svými 66 nemovitostmi překročila další milník. Hodnota jejího majetku pod správou nyní dosahuje 14 mld. Kč. Roční příjmy z nájemného ze všech tří fondů nyní díky akvizici na Slovinsku činí 984 milionu korun.

Retail park Slovenj Gradec

Město Slovenj Gradec, známé také pod názvem Slovenský Hradec, je centrem slovinských Korutan. Ve městě a v přilehlé aglomeraci žije více jak 17 tisíc obyvatel. Retail park se nachází v obchodní zóně na hlavní komunikaci, která protíná celý sever země. O plochu 4 928 m² se dělí 4 nájemci, potraviny SPAR, drogerie Müller, sportovní potřeby Hervis a lokální řetězec elektroniky Big Bang. Zákazníkům jsou kromě parkovištěm před obchody k dispozici také krytá parkovací stání. Retail park byl zkolaudován a otevřen v únoru 2024.

Retail park Prevalje

Prevalje s téměř 7 tisíci obyvateli, leží v korutanském regionu poblíž hranic s Rakouskem. Retail park se nachází v samém středu města. Největší plochu z celkem 7 474 m² si pronajímá potravinářský řetězec SPAR následovaný řetězci zaměřenými na zboží denní potřeby a diskont, jako jsou kik, TEDi a slovinská Mana. Z dalších významných nájemců můžeme jmenovat prodejce obuvi Deichmann, dm drogerie a nábytek JYSK.

Retail park Ravne

Jen pět kilometrů od Prevalje se nachází sedmitisícové město Ravne. Retail park o pronajímatelné ploše 2 975 m² se nachází v hustě obydlené části obce. Její obyvatelé tvoří významný podíl pravidelných zákazníků potravin SPAR, diskontů Mana a NKD, dm drogerie i kavárny, které jsou nájemci retail parku. Nemovitost byla vybudována v roce 2022.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru