Fio realitní fond kupuje budovu Rohan Business Centre v Praze

Fio investiční společnost oznamuje první akvizici do svého Fio realitního fondu. Nemovitostní fond kupuje pražskou kancelářskou budovu Rohan Business Centre v Praze 8 - Karlíně. Cena transakce je 31,3 milionu EUR, tedy přibližně 740 milionů Kč.
Fio realitní podfond I. Fio realitní podfond I. Detaily fondu

Fio realitní podfond I. vznikl v prosinci 2022 v rámci rozšíření nabídky fondů Fio investiční společnosti, po boku Fio globálního akciového fondu a Fio fondu domácího trhu. Aktuálně oznamuje svou první akvizici do realitního portfolia, a to Rohan Business Centre, kancelářskou budovu v pražském Karlíně v blízkosti metra linky B – stanice Křižíkova. Budova z roku 2012 má osm podlaží o celkové výměře cca. 9,4 tis. m2 a disponuje 100 podzemními parkovacími místy. Hodnota transakce je 31,3 milionu EUR, v korunách přibližně 740 milionů.

Fio investiční společnost uvádí, že Rohan Business Centre je ideálním začátkem pro budování portfolia nemovitostního fondu. Budova je umístěna v žádané lokalitě Prahy 8 – Karlíně s výbornou dostupností do centra Prahy, těží z dispozičního řešení umožňující efektivní rozdělení prostor a je navíc obsazená stabilními nájemci. Management investiční společnosti předpokládá, že k budově Rohan Business Centre brzy přibudou i další zajímavé prémiové komerční nemovitosti v České nebo Slovenské republice, a že se Fio realitní fond se svým cílem dosahovat v dlouhodobém horizontu stabilního výnosu, stane pro stávající i nové investory vhodnou alternativou pro zhodnocování finančních prostředků.

Zpět na přehled

Nahoru